SHPËRNDAJE

Pesë refugjatë ilegal janë nxënë në Tabanoc në një vagon të një treni që ka qenë duke lëvizur në relacionin Greqi-Hungari, informuan nga Ministria e Punëve të Brendshme, transmeton Almakos.

Katër prej refugjatëve janë nga Afganistani dhe një nga Irani.

Me personat është kryer bisedë informative, pas së cilës janë dorëzuar në kampin transistor në Tabanoc për procedurë të mëtutjeshme./Almakos/