SHPËRNDAJE

Në qytetin Steinach të Kantonit të Thurgau në Zvicërr, dje, ditën e mërkurë, në orët e hershme të mëngjesit një shqiptarë i moshës 28 vjecarë ka humbur jetën si pasojë e aksidentit rrugorë.

Sipas policisë së kantornit të Thurgaut, ngasësi ka humbur kontrollin e timonit dhe ka goditur një makin tjetër dhe më  pas është përplasur në një objekt të një fabrike dhe si pasojë e lëndimeve shqiptari nga komuna e Bujanocit ka humbur jetën, ndërkaq ngasësi i veturës tjetër ka pësuar vetëm lëndime të lehta trupore dhe është jasht rrezikut.