SHPËRNDAJE

Ekipet më të mira në Evropë shfaqin interesimin për sulmuesin e Ajaxit, David Neres.

Evertoni mbetet ekipi më i interesuar për sulmuesin e skuadrës holandeze, Neres.

Mirëpo edhe disa skuadra tjera të mëdha evropiane duke përfshirë Liverpoolin, Borussia Dortmundin dhe Paris Saint-Germainin janë të interesuar për shërbimet e lojtarit.

Futbollosti 22-vjeçar ka shënuar 11 gola këtë sezon, si dhe ka siguruar 15 asistime duke ndihmuar Ajaxin të arrijë në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Kujtojmë se Neres iu bashkua holandezëve në vitin 2017 nga Sao Paulo dhe thuhet se vlerësohet rreth 45 milionë euro.