SHPËRNDAJE

Ish tajneri i Bayernit, Felix Magath besoj se kampioni gjerman mund të sjellë lojtar si Leo Messi nëse dhe këtë sezonë e fiton ligën e kampionëve.

“Nëse Bayern edhe këtë sezonë e fiton ligën e kampionëve, shpejt do të bëhet opsion për lojtarët siç është Leo Messi” ka thënë Magath për “Sport Bild”.

“Bayern është bërë kështu në Gjermani për shkak të dominimit viteve të fundit. Thjesht, nuk mund ti akuzoni lojtarët që duan të transferohen tek Bayern” ka shtuar ai.