SHPËRNDAJE

Neymar ka kritikuar krerët e Barcelonës.

Braziliani Neymar, i cili u transferua gjatë kësaj vere te Paris Saint Germain për 222 milionë euro, ka kritikuar bordin drejtues të Barcelonës.

Neymar po e shijon jetën në PSG. Në dy ndeshje ai ka shënuar tre gola dhe ka dhuruar tre asistime.

“Kur arrita në Barcelonë, në fillim çdo gjë shkoj mirë, por më pas… Në Barcelonë ka drejtorë që nuk duhet të jenë aty”, u shpreh Neymar.

“Kam shpenzuar katër vitet të lumtura atje. Shpresoj që gjërat të shkojnë për mirë për Barcelonën dhe të bëhen ekip garues”, shtoi Neymar.