SHPËRNDAJE

Një vit më parë, bota e muzikës ishte tronditur për ndarjen nga jeta në moshë të hershme të DJ-t me famë botërore, Avicii.

Ky i fundit sipas ekspertizës kreu vetëvrasje, duke lënë të pikëlluar miliona fansa të muzikës së tij.

Ai kishte ndërruar nga jeta një vit më parë, teksa kujtimin për të e kanë shprehur shumë figura publike, ndër ta edhe këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora.

Rita ka publikuar një fotografi në të Aviciit në InstaStory, shoqëruar disa emoji lutjeje, duke treguar kështu se e ndjen mungesën e tij.

Avicii dhe Rita kishin realizuar një bashkëpunim në vitin 2017, të titulluar “Lonely together”, – një këngë kjo e cila ishte pritur tejet mirë nga fansat e të dyve.

I njëjti projekt muzikor, vitin e kaluar ishte shpërblyer me çmimin “Kënga më e mirë ritmike” në eventin emadh të ndarjes së çmimeve, MTV Video Music Awards.