20.9 C
Presevo, Serbia
26.04.2019

LAJME

SPORT

LIFESTYLE

SHËNDETËSI

OPINIONE

Kozeta Zavalani: Vlera e të qenit grua në shekullin e XXI

Këtë mesprilli u zhvillua me sukses nga Albanian Excellence Konferenca Ndërkombëtare “Vlera e të qenit grua në shekullin e XXI”, më 14, 15 dhe...

HI-TECH

SHOWBIZ

Nga ‘Mercedesi’ te ‘Rolls Royce’ – koleksioni luksoz i veturave të...

Nga Basel te Bayern Munich, nga Interi te Liverpool – janë destinacionet që përshkruajnë karrierën e suksesshme të futbollistit shqiptar, Xherdan Shaqiri. Edhe koleksioni i...

E nominuar në “Billboard Music Awards”, Dua Lipa kërkon votën e...

“Billbaord Music Awards” zbuloi nominimet për edicionin e sivjetmë pak javë më parë. Të nominuara në këtë spektakël ishin edhe dy artistes shqiptare: Dua Lipa...

DJ Snake bën shqiponjën me duar në afërsi të reperit shqiptar...

Nuk janë të paktë emrat me famë ndërkombëtare nga muzika që kanë dëgjuar për trojet shqiptare. Afërsia me yjet botërorë si: Dua Lipa, Rita Ora,...

INTERVISTA

Lëvizja Besa në Maqedoni, pro shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi

Afrim Gashi, lideri i Lëvizjes Besa në Maqedoni, është deklaruar pro shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë si zgjidhje eventuale e çështjes mes...

BOTIME

RELIGJIONI

Weather

Presevo
clear sky
25.5 ° C
27.2 °
24 °
44%
1.8kmh
0%
Sat
18 °
Sun
14 °
Mon
15 °
Tue
16 °
Wed
13 °