1 C
Presevo, Serbia
21.02.2019

LAJME

SPORT

LIFESTYLE

SHËNDETËSI

OPINIONE

Kalaja e Preshevës është e vetmja ndërtesë që i përballoi dhembit...

Kjo ndertese ne vehte ngerthen te kaluaren e lavdishme te stergjysherve tane ne kete toke te bekuar. Ne afersi te saj eshten lokaliteti, respektivisht...

HI-TECH

SHOWBIZ

Zhgënjimi më i madh i Rosela Gjylbegut

Rosela Gjylbegu, një emër i padiskutueshëm i muzikës. Zëri i sa e sa hiteve dhe çmimeve në festivale. E angazhuar me punën e përditshme...

Rita Ora: Urime Dita e Pavarësisë Kosovë, ndriço secilën ditë

Ylli shqiptar me renome botërore, Rita Ora, është përfshirë në frymën festive të 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Duke i shfrytëzuar rrjetet sociale, këngëtarja e...

Ilir Shaqiri laureohet me titullin “Nderi i Republikës së Kosovës”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon të ndajë medalje dhe mirënjohje për personalitetet të ndryshme. I pari i Kosovës gjatë ditës së djeshme i...

INTERVISTA

Lëvizja Besa në Maqedoni, pro shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi

Afrim Gashi, lideri i Lëvizjes Besa në Maqedoni, është deklaruar pro shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë si zgjidhje eventuale e çështjes mes...

Intervistë në studio me Muamer Zukorliq

https://youtu.be/uaISAeOkKKM

BOTIME

RELIGJIONI

Weather

Presevo
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
69%
1.1kmh
0%
Fri
3 °
Sat
-6 °
Sun
-1 °
Mon
5 °
Tue
8 °

Këmbimi valutor