5 C
Presevo, Serbia
21.02.2019

LAJME

SPORT

LIFESTYLE

SHËNDETËSI

OPINIONE

Kalaja e Preshevës është e vetmja ndërtesë që i përballoi dhembit...

Kjo ndertese ne vehte ngerthen te kaluaren e lavdishme te stergjysherve tane ne kete toke te bekuar. Ne afersi te saj eshten lokaliteti, respektivisht...

HI-TECH

SHOWBIZ

Bota e modës në zi, ndahet nga jeta ikona Karl Lagerfeld

Stilisti gjerman me famë botërore, Karl Lagerfeld, u nda nga jeta të martën në moshën 85-vjeçare. Gazeta britanike “The Guardian” bëri të ditur se Lagerfeld,...

Dua Lipa me tri çmime brenda një muaji, dy Grammy dhe...

Viti 2019 i ka filluar mbarë këngëtares Dua Lipa. Ajo gjatë këtij muaji fitoi disa çmime dhe ka hyri në histori duke u bërë...

Zhgënjimi më i madh i Rosela Gjylbegut

Rosela Gjylbegu, një emër i padiskutueshëm i muzikës. Zëri i sa e sa hiteve dhe çmimeve në festivale. E angazhuar me punën e përditshme...

INTERVISTA

Lëvizja Besa në Maqedoni, pro shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi

Afrim Gashi, lideri i Lëvizjes Besa në Maqedoni, është deklaruar pro shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë si zgjidhje eventuale e çështjes mes...

Intervistë në studio me Muamer Zukorliq

https://youtu.be/uaISAeOkKKM

BOTIME

RELIGJIONI

Weather

Presevo
clear sky
6.8 ° C
8 °
6 °
42%
4.1kmh
0%
Fri
3 °
Sat
-6 °
Sun
-4 °
Mon
2 °
Tue
3 °

Këmbimi valutor