SHPËRNDAJE

Ritmi i rrugës dikur ishin një grup shumë i pëlqyer në trevat shqiptare, të cilët sillnin këngë që pëlqeheshin në masë të madhe.

“Ushtari i rrugës” ishte një hit i padiskutueshëm, një këngë e cila ishte pëlqyer tej mase në atë kohë, e ndërsa vazhdon të pëlqehet edhe sot.

Pas gjashtëmbëdhjetë vitesh, një nga vokalistët e grupit “Ritmi i rrugës”, tani vokalist i “NRG Band”, Besnik Qaka, ka vendosur të sjellë një version të shkurtër akustik të kësaj kënge.

Ai ka publikuar në rrjetin social Instagram një video, ku shfaqet në piano, ndërsa interpreton këngën e dikurshme.

Ndërkohë, pëlqimet dhe komentet e shumta nga fansat nuk kanë munguar, duke e komplimentuar artistin për këngët e dikurshme.

Pak javë më parë, NRG Band sollën edhe ripërpunimin e këngës “Ani more nuse”, një projekt që gjithashtu u prit mirë nga fansat.