SHPËRNDAJE

Këngëtari me famë botërore, Chris Brown është shndërruar në një prej emrave më të përfolur të momentit.

Ai u ndalua nga Policia Franceze në Paris dhe u mbajt në arrest, nën akuzat për përdhunim nga një 24-vjeçare. Megjithatë, gjithçka doli të jetë e pavërtetë, dhe kështu ai u lirua në gjendje të lirë, teksa bëri edhe një demantim në rrjetin social Instagram. “Unë dua ta bëj këtë krejtësisht të qartë…kjo është gënjeshtër dhe e pakuptimtë! Kurrë! Për vajzën time dhe familjen time, kjo është kaq e pakuptimtë dhe është kundër karakterit dhe moralit tim”, ka shkruar Chris Brown në Instagram.

Madje është bërë e ditur se ai ka vendosur ta padisë modelen për shpifje, tani që është liruar.Pas lajmit për përdhunim, reagon Chris Brown: Kjo është një gënjeshtër e madhe, e rëndë për mua si baba i një vajze Avokati i Chris, Raphael Chiche, tha: “Chris Brown është i lirë, nuk ka padi kundër tij, ai ngre akuza të ashpra kundër modeles në fjalë dhe një ankesë për një denoncim shpifës do të dorëzohet nesër me prokurorin publik të Parisit”. Akuzat e modeles thonin se Chris “e çoi atë në hotelin e tij në Paris dhe dhunshëm më pas e përdhunoi atë”.

Brown u lirua nga paraburgimi policor të martën, por prokurorët thonë se hetimi ende po vazhdon. Një burim në sistemin gjyqësor të Parisit i tregoi TMZ faktin se Brown u lirua pa kushte dhe u la i lirë të largohej nga vendi – gjë e cila është një shenjë se autoritetet kanë probleme me rastin.