SHPËRNDAJE

Sulmuesi spanjoll Pedro duke se nuk e ka vendin e sigurtë në Barcelonë.

Sipas Daily Express, klubi katalonas mund të nxjerr në shitje 27 vjeçarin, i cili ka pasur pak minutazh në këtë sezon të garave.

Janë tri klubet e mëdha angleze, Liverpool, Arsenal dhe Manchester United që kanë shprehur interesim për reprezentuesin spanjoll, i cili me ‘Blaugranat’ ka kontratë deri në vitin 2016, por duket se ‘divorci’ mes tij dhe Barçës mund të ndodh qysh në afatin e janarit.

Raportohet se Barcelona do të kërkon 32 milionë euro për Pedron, e ardhmja e të cilët duket se është Premier League.