SHPËRNDAJE

Pastore-Veratti

Florentino Perez dëshiron të përforcoj edhe më shumë skuadrën e tij.

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez dëshiron të përforcojë edhe më shumë skuadrën e tij për edicionin e ardhshëm.

Real Madrid është vënë në ndjekje të tre mesfushorë, bëhet fjalë për dyshen e PSG-së, Javier Pastore dhe Marco Verratti, si dhe mesfushorin e Juventusit, Paul Pogba.

Në skuadër nga huazimi do të rikthehet edhe mesfushori brazilian, Casemiro, i cili po shkëlqen këtë edicion në Porto.

Ndërsa, nga skuadra madrilene do të largohen Sami Khedira dhe mesfushori spanjoll Asier Illaramendi.