SHPËRNDAJE

Perez ia ka kumtuar lajmin Keylor Navasit se do të jetë numri një i portës edhe për shumë vite.
Vazhdon të raportohet se Real Madridit do të shkojë për një portieri në afatin kalimtar të verës, por numri një i Los Blancos, Florentino Perez, ka përzier kartat.

Gjatë ditës së djeshme, Perez iu drejtues Navasit me fjalët: “Keylor, ju keni fituar dashurin e çdo tifozi të Madridit”, shkruan AS.

“E keni bërë këtë me talentin tënd, profesionalizmin dhe përkushtimin, sepse ju tashmë jeni pjesë e Real Madridit. Jemi krenar të të kemi portierin ton, pavarësisht atyre që thuhen. Vazhdo puno shumë dhe jam i sigurt se do të jeni me ne edhe për shumë vite”.