SHPËRNDAJE

Përfaqësuesja e Kosovës ka bërë një gjest madhështor jashtë fushës.

Stafi teknik bashkë me futbollistët kanë dhuruar 25 mijë euro për shoqatën bamirëse ‘Jetimat e Ballkanit’

Lajmi është konfirmuar nga prijësi i kësaj Shoqate, hoxha Halil Kastrati.

Ky është njoftimi i tij:

“Kombetarja e Kosoves dhe i gjithe Stafi i saj dhuruan 25 mije euro ne shoqaten tone

Nga ky donacion do te behet nje familje me shtepi te re si dhe do te dhurohet nje Iftar ne kuzhinen tone.

Faleminderit te gjithe lojtareve dhe Stafit te Kombetares sone
Suksese dhe Zoti ju shperblefte.”