SHPËRNDAJE

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha në një status në Facebook ka folur për kryeministrin Edi Rama, për të cilin tani thotë se teksa kthehej nga SHBA, nga Rinasi në Tiranë ka udhëtuar me makinë të blinduar dhe autostradë të bllokuar për trafikun.

Lexoni më poshtë statusin e plotë të Berishës:

Rama i tmerruar:

– Nga Rinasi në Tiranë kthehet me makinë të blinduar dhe autostrade të bllokuar për trafikun.

– Në 25 vite kurrë në rrugët kombëtare apo autostradat nuk është bllokuar qarkullimi për shkak të lëvizjes së një personaliteti të larte të vendit, cilido qoftë ai.

– Kjo që ndodhi sot tregon tmerrin që ka kapur Edi Ramën në fundin e shpejtë të turpshëm të pushtetit të tij mafioz”, ka thënë Berisha.