SHPËRNDAJE

Pique-Ronaldo

Qendërmbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, ka thënë se Cristiano Ronaldo është një prej kundërshtarëve më të vështirë me të cilët është ballafaquar, në detyrën e tij.
Në prag të El Clasicos mes Barcelonës dhe Real Madridit, Gerard Pique ka pranuar se Cristiano Ronaldo është një prej kundërshtarëve më të vështirë me të cilët është ballafaquar, në detyrën e tij.
“Didier Drogba dhe Cristiano, këta janë dy sulmuesit më të vështirë me të cilët jam ballafaquar”, deklaroi Pique në një pyetje që iu shtrua në faqen zyrtare të UEFA-s.