SHPËRNDAJE

Pique-Messi

Qendërmbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka thënë se fitorja në El Clasico kundër Real Madridit do të ishte një hap i madh për skuadrën e tij drejt titullit të kampionit në La Ligë.
Qendërmbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique beson se fitorja në El Clasico kundër Real Madridit do të ishte një hap i madh për skuadrën e tij drejt titullit të kampionit në La Ligë.

Gjiganti katalan pret rivalin madrilen të dielën në Camp Nou.

Dhe, Pique kërkon vetëm fitore.

“El Clasico është një ndeshje shumë e rëndësishme”, u shpreh ai për “Marca”.“Kanë mbetur mjaft ndeshje, por nëse marrim tri pikë do të jemi më afër titullit. Do të hyjmë në ndeshje për të fituar”, u shpreh ai.