SHPËRNDAJE

Pas humbjes shokuese nga Valladolid, një pjesë e tifozëve të Barcelonës ka fyer, ndërsa disa të tjerë kanë gjuajtur edhe me monedha.

Siç raportojnë mediet spanjolle, një grupë e ultrasve të Barcelonës pas ndeshjes ka fyer lojtarët dhe ka gjuajtur me monedha të hekurta.

Pique ka qenë shënjestra, nuk dihet arsyja, a për shkak ndeshjes së dobët apo që ka qenë afër tribunave, mirëpo për fat të mirë ai nuk është qëlluar.

Inçizimi i incidentit ekziston, dhe në bazë të saj do të gjendet dhe identifikohen personat e incidentit.