SHPËRNDAJE

Cristiano Ronaldo ka shkëlqyer në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke shënuar 5 gola në dy ndeshje ndaj Bayern Munichut
Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane nga fillimi i këtij edicioni kishte punuar që në fund të sezonit lojtarët kryesor ti kishte në formën më të mirë.

Pushim në ndeshjet të lehta të La Ligas, duket se ka funksionuar me Ronaldon, i cili për dy ndeshje ndaj Bayernit shënoi 5 gola dhe ky është muaji më i mirë këtë vit.

Po ashtu, Ronalo ka arritur rekord në Ligën e Kampionëve pas çerekfinaleve, duke shënuar 5 gola, pasi më herët s’kishte arritur të shënoi më shumë se katër.

Mbetet të shihet nëse plani i Zidane do të funksionojë edhe për pjesën tjetër.