SHPËRNDAJE

Dje janë gjetur bimë kanabisi të mbjellura në Gjilan.

Siç njofton Policia, ato janë gjetur në një territor malor në fshatin Përlepnicë dhe më pas janë shkatërruar.

“Fsh. Perlepnice, Gjilan 17.05.2020 – 10:30. Raportohet se në një territor malor janë gjetur dhe shkatërruar bimë narkotike të llojit Kanabis Sativa”, thuhet në raporrin 24 orësh të Policisë.

Rasti është duke u hetuar.