SHPËRNDAJE

Portugalia ka vazhduar me formën e mirë në kualifikueset për Kupën e Botës.

Në ndeshjen e katërt, Kampionët e Evropës mposhtën 4:1 Letoninë, ku dy gola i shënoi Cristiano Ronaldo, dhe dy të tjerë nga William Carvalho dhe Bruno Alves.

Për mysafirët shënoi Arturs Zjuzins.