SHPËRNDAJE

Alexis Sanchez vazhdon të jetë synim i disa prej skuadrave më të mëdha evropiane
Skuadra franceze, PSG ka bërë gati 45 milionë euro për sulmuesin kilian të Arsenalit, Alexis Sanchez, shkruan Sky Sports.

Lojtari pëlqehet shumë nga trajneri Unai Emery dhe ai nuk dëshiron të rrezikojë sezonin tjetër, kur lojtari është i lirë dhe mund të zgjedh cilëndo skuadër.

Përveç PSG, për Sanchezin po interesohen edhe skuadrat tjera të mëdha si Manchester City dhe Bayern Munich.