SHPËRNDAJE

PSG-Lyon

Paris Germain është gjunjëzuar sonte përballë Lyonit, duke pësuar kështu edhe humbjen e parë në kampionat pas plot 28 javësh kampionat.
Në këtë ndeshje dy golat e parë i shënoi Lyoni përmes Cornet dhe Darder.
Pavarësisht se Lucas nga PSG shënoi një gol në pjesë të dytë, sërish rezultati mbeti 2:1 në favor të vendasve.
Pas fitores, Lyon kaloi në vendin e tretë me 42 pikë të grumbulluara shumë pranë ekipeve të tjera që vijnë pas.
Ndërkaq PSG pësoi humbjen e parë, pasi renditet në vendin e parë me plot 73 pikë të grumbulluara.