SHPËRNDAJE

Jose Mouirnho, menaxheri i Manchester Unitedit, ia ka vënë syrin yllit të Barcelonës, Ivan Rakitic
Sipas të përditshmes sportive katallane, “Mundo Deportivo”, Jose Mourinho kërkon që ta transferojë yllin e Barcelonës, Ivan Rakitic sa më shpejt.

Reprezentuesi kroat ende nuk e ka vazhduar kontratën me Barcelonën, dhe këtij i jep shpresë portugezit se mund ta blejë ish-anëtarin e Sevillas.