SHPËRNDAJE


Një lajm fantastik për Kosovën, një ditë parasfidës kundër Finlandës, për kualifikueset e Kupës së Botës.

Amir Rrahmani dhe Milot Rashica, pezull deri sot, kanë marrë lejen e FIFA-s dhe janë gati për nesër, raporton KTV.

Të dy ishin bllokuar për shkak të dokumentacionit, që po shqyrtohej nga FIFA, pasi mbrojtësi dhe sulmuesi kanë luajtur më parë për
Shqipërinë dhe natyrisht procedura ishte paksa e gjatë, edhe pse pa ndonjë arsye reale. Gjithsesi, tani të dy lojtarët janë gati dhe Kosovaështë thuajse e plotë.