SHPËRNDAJE

Real Madrid është në kërkim të një qendërmbrojtësi, pasi ka vetëm katër të tillë në skuadër
E ardhmja e Leonardo Bonuccit duket të jetë larg Milanit, ani pse në San Siro u transferua vetëm verën e kaluar nga Juventus.

Italiani po kalon momente të vështira dhe me shumë mundësi vitin e ardhshëm nuk do të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve.

Ko është një arsye e mirë për Real Madridin që të tentojë transferimi e tij gjatë verë së ardhshme.

Sipas Don Balon, trajneri Zinedine Zidane e dëshiron atë në skuadër dhe Reali do të paguajë 40 milionë euro.