SHPËRNDAJE

RealMadrid-Sevilla

Real Madridi, kampion i UEFA Champions League dhe Sevilla, kampione e UEFA Europa League, do të përballen sonte në Trondheim për trofeun UEFA Super Cup, duke u munduar të fillojnë sezonin në mënyrën më të mundëshme. Dy skuadrat, ishin poashtu protagoniste të Superkupës së vitit 2014 ku Real Madridi arriti të mposhtë Sevillan me rezultatin 2-0 me golat e Cristiano Ronaldos. Sonte në ora 20:45, ekipi i Zinedine Zidane do të tentoje të bëje të njëjtën pavarësisht mungesave të shumta në formacionin startues ndaj një Seville pothuajse totalisht të rinovuar.

RealMadrid-Sevilla-1

Real Madrid XI: Casilla; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo; Casemiro, Modric, James, Isco; Morata & Vázquez.

Sevilla XI: Rico; Mariano; Rami; Carriço; Escudero; Kranevitter; N’Zonzi; Franco Vázquez, Sarabia, Vietto; Konoplyanka