SHPËRNDAJE

Real Madrid e konfirmoi transferimin e portierin, Andriy Lunin.

19-vjeçari është portieri i ri ukrainas dhe është 1.91 cm. Ai kishte shkëlqyer në skuadrën e mëparshme, FC Zorya Luhansk. Në këtë mënyrë, skuadra e Realit shtoi një portier të katërt në skuadrën e tyre pas Keylor Navas, Kiko Casilla dhe Luca Zidane.