SHPËRNDAJE

Sot Real Madridi dhe At.Madridi do të përballen me njëra-tjetrën në kuadër të finales së Superkupës së Europës.

Këto janë formacionet me të cilat pritet të startojnë të dyja ekipet:

Real Madrid: Navas; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo; Casemiro, Kroos, Isco; Bale, Benzema, Asensio.

Atlético Madrid: Oblak; Juanfran, Godín, Giménez, Filipe Luís; Koke, Saúl, Rodrigo; Lemar, Griezmann, Costa.

Ndeshja zhvillohet me fillim nga ora 21:00.