SHPËRNDAJE

Florentino Perez ka vendosur ta shes njërin nga treshja e sulmit e njohur si BBC
Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka vendosur ta shes sulmuesin francez Karim Benzema, pas tetë viteve të kaluara në Santiago Bernabeu.

Perez beson se koha e Banezemas ka përfunduar dhe më e mira për skuadrën do të ishte që ai të largohet, shkruan Diario Gol.

Me parat e Benzemas, Danilos dhe Alvaro Moratas, Real Madrid synon që të transferojë sulmuesin e Monacos, Kylian Mbappe.

Për Benzeman tashmë interesim kanë shprehur shumë skuadra si Arsenal, PSG dhe Milan.