SHPËRNDAJE

Real Madridi dëshiron t’i bëjë konkurrence Dani Carvajalit duke e sjell në “Santiago Bernabeu” një mbrojtës të ri, sipas Don Balon.

Mediumi spanjoll raporton se është Florentino Perez ai që dëshiron që Real Madridi ta blejë mbrojtësin e djathtë të Arsenalit, Hector Bellerinin, për t’i bërë konkurrencë Dani Carvajalit.

Bosi i Madridit dëshiron që klubi i tij të jetë në pozitë për të shpërthyer sezonin e ardhshëm dhe derisa fokusi do të jetë në rindërtimin e sulmit, ai dëshiron ta përforcojë çdo repart tjetër në fushë për ta mbajtur skuadrën të balancuar edhe nëse ndodh që lojtarët kryesorë të lëndohen.