SHPËRNDAJE

Lewandovski

Real Madrid po kërkon që të transferojë sulmuesin e skuadrës gjermane Bayern Munich.

Robert Lewandowski nuk po përshtatet në Bayern Munich dhe gjatë verës së ardhshme mund të transferohet në Real Madrid.

Skuadra madrilene dëshiron që të përforcoj sulmin e skuadrës, pasi Benzema po luan çdo ndeshje dhe nuk po ka konkurrencë.

Reali për shërbimet e sulmuesit polak duhet të bëj gati 45 milionë euro, shifër kjo e pranueshme për skuadrën gjermane, shkruan Fichajes.com.