SHPËRNDAJE

Real Madrid ka arritur marrëveshje me portierin spanjoll të Athletic Bilbaos, Kepa

Drejtuesit e Real Madridit që një kohë të gjatë janë në kërkim të një portieri dhe tashmë kanë vendosur për zëvendësuesin e Keylor Navas.

Sipas Marca, Real Madrid ka arritur marrëveshje me portierin spanjoll të Athletic Bilbaos, Kepa.

Gjatë afatit kalimtar të janarit Reali do të paguajë klauzolën e Kepa, e cila është vetëm 20 milionë euro.

Kiko Casilla do të largohet gjatë janarit, ndërsa Navas do të jetë zëvendësues i spanjollit. /presheva.com/