SHPËRNDAJE

CR7

Reali i Madridit ka arritur të fitojë me rezultatin 2:0 kundër Levantes.

“Mbretërit” në këtë mënyrë i kanë dhënë fund serisë jo të mirë rë rezultateve gjatë periudhës së fundit.

Gareth Bale (18’ dhe 40’) ishte heroi i kësaj fitoreje për Realin me dy golat e tij.

Ai ka shënuar pas 9 ndeshjesh, që nuk shënonte dot gol.