SHPËRNDAJE

Mourinho

Harry Redknapp, trajneri anglez, ka informacione se Jose Mourinho e ka kryer punën me Manchester Unitedin
Jose Mourinho do ta marrë drejtimin e Manchester Unitedit nga sezonin i ri. Për këtë është i sigurt ish trajneri i Tottenhamit, Harry Redknapp

“Nga disa njerëz që janë në dijeni për këtë punë, unë e di se Jose Mourinho në United është punë e kryer”, ka deklaruar Redknapp.

Van Gaal pritet të largohet nga ekipi në fund të sezonin pas paraqitjeve të dobëta të skuadrës në Premierligë dhe Ligën e Kampionëve.