SHPËRNDAJE

Edhe pse është rezervë në Primera, Casillas ruan portën e Realit në Ligën e kampionëve dhe kupën e mbretit, dhe në këto garime herën e fundit kur pa pësuar gol ka qenë 27 nëntori i vitit të kaluar.

Atë e ka mposhtur Umut Bullut në ndeshjen kundër Galatasaray me fitoren e Realit 4:1. Casillas ka thyer rekordin e Francisco Seanchez nga sezoni 1994/95, kur portieri i Realit nuk kishte pësuar gol 658 minuta.
 
Casillas ka mbrojtë portën këtë sezonë në 12 ndeshje për Realin dhe ka pësuar gol vetëm në 3 ndeshje.