SHPËRNDAJE

12 qershori është caktuar si data e rikthimit të La Ligës.

Sipas mediave spanjolle, La Liga ka vendosur që me 12 qershor të rinisë sezonin e lënë në gjysmë për shkak të koronavirusit.

Raportohet se ndeshja që do të hapë sezonin e lënë në gjysmë do të jetë mes Sevillës dhe Betisit.

Klubet do të mësojnë për këtë datë të rinisjes së sezonit me 28 maj, kur edhe zyrtarisht të merret vendimi përfundimtar.

Në qershor, po ashtu me 12 apo 13 qershor, planifikohet të rinisin edhe Serie A dhe Premierliga.