SHPËRNDAJE

Ata konfirmuan romancën e tyre kur morën pjesë në “British Fashion Awards 2019”, duke shkuar dorë për dore kur ata u larguan nga “Fenty” pas festës.

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, 29 vjeçe dhe i dashuri i saj i ri Rafferty Law, 23 vjeç u rikthyen së bashku të mërkurën pasdite, duke xhiruar për filmin e ri “twist” ku ata luajnë rolet kryesore, në Somerset House në Londër.

Dyshja ishin mishërimi i profesionalizmit, pasi aktruan në rolet e tyre si Artful Dodger dhe heroi titullar, përkatësisht Oliver Twist.

Rita ishte e veshur me kostumin e policisë, ndërsa Rafferty ishte në uniformën e tij me një palë pantallona dhe xhaketë bezhë.

Dyshja dukeshin të afërt, ndërsa ata xhiruan për azhurnimin klasik të shkrimtarit Charles Dickens – film ky që po xhirohet në kryeqytetin anglez gjatë javëve të fundit.

Çifti shikonte me befasi kur “doppelgangers” (kopjet) e tyre, të veshur me veshje identike, u futën në ritmet e tyre për një skenë ndjekje me shpejtësi të lartë.

Skena e mbushur me aksion dukej se përfundoi kur dyshja po zbriste nga çatia e Somerset House në një karrocë të tërhequr nga kali.

Rita dhe Rafferty u panë duke u shikuar në sy gjatë xhirimeve në tarracë.

Çifti raportohet se janë në lidhje tash e sa javë dhe gjërat janë aq serioze, sa janë të lumtur të dalin në publik me romancën e tyre.

Një burim i tha The Sun: “Kanë qenë në flirt tash e ca kohë, pasi filluan të punojnë së bashku për filmin”.

“Njerëzit bënë menjëherë disa komente për kiminë e tyre dhe thashethemet filluan prej andej, por vetëm pas një kohe tërheqje u rrit në diçka domethënëse midis tyre”, citon më tej burimi.

“Tani është një marrëdhënie e duhur, kështu që ata vendosën që ata ishin të gatshëm të dilnin si çift për herë të parë – kështu ata nuk mund të ndihmonin në mbajtjen e duarve ndërsa largoheshin, janë ende ditët e para, por ata janë shumë të dashuruar tani”, ka thënë më tej ky burim.

Tradicionalisht një personazh mashkull, Artful – emri i supozuar i kriminelit të fëmijëve Jack Dawkins – fillimisht u paraqit si një xhep i shkathët, i famshëm për aftësinë e tij të jashtëzakonshme në ndarjen e viktimave që nuk dyshonin nga kuletat dhe çantat e tyre.

Emri i Dodger gjithashtu ishte përshtatur, me interpretimin e Ritës duke iu ia konvertuar emrin në ‘Dodge ’në filmin e ri.

Filmi i ri “Twist” ka mbledhur gjithashtu emrat e njohur si: Sir Michael Caine në rolin e Fagin, ish-yllin e “Game Of Thrones”, Lena Heady në rolin e Sykes dhe David Walliams në rolin e Losberne.

“Twist” do të dalë në Sky Cinema dhe në teatrot në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar në të njëjtën ditë në vitin 2020.