SHPËRNDAJE

Ronaldo, Bale dhe Benzema (BBC) kanë qenë të papërmbajtshëm këtë sezon dhe Goal.com i cilson ato si treshen më të frikshme të të gjitha kohërave.

Ajo që bie në sy është mungesa e treshes e Fenomenti Ronaldo ku treshen më të mirë e ka pasur me Baggio dhe Vieri tek Interi.


Di Stefano, Puskas & Gento (Real Madrid), 37 gola në 41 ndeshje europiane


Best, Law & Charlton (Manchester United)”Treshja e shenjtë”.


Keizer, Cruyff & Rep (Ajax), Fituan 3 Champions rrjesht, 1971-72-73.


Hansen, Dalglish & Souness (Liverpool), Liverpool pati 8 vitë të lavdishme 1977-85


Maradona, Giordano & Careca (Napoli) ose Ma-Gi-Ca


Van Basten, Gullit & Rijkaard (AC Milan) ose treshja më e mirë që ka parë ndonjëherë Seria A.


Vialli, Ravanelli & Del Piero (Juventus, arritën që të sillnin Championsin (European Cup) e dytë në Torino.


Ronaldo, Rooney & Tevez (Manchester United), treshja e Unitedid asokohe arriti në dy finale radhazi ku, në 2008 mposhti Chelsean me penallti dhe 2009 humbi ndaj Barcelonës 2-0.


Iniesta, Xavi & Messi (Barcelona), treshja më produktive ku kanë arritur që të fitojnë plot 21 trofe së bashku në 10 vite.


Bale, Benzema & Ronaldo (Real Madrid), ndonëse nuk është bërë akoma viti që ata luajnë bashkë cilsohen treshja më e frikshme e të gjitha kohërave, këtë sezon janë në vendin e parë në La Liga, kanë siguruar biletën për në Champions dhe janë në finale të “Kupës së Mbretit”