SHPËRNDAJE

GalaxyJ1

Samsung Galaxy J1 është telefoni më i ri Samsung, që vjen pas serisë Samsung A dhe E.

Galaxy J1 do të ofrojë ekranin me diagonalen prej 4.3 inç me rezolucion prej 800 x 480 pikselëve, procesorin 64-bit quad-core Marvell PXA1908 në 1.2GHz, 1GB RAM dhe 4GB.

Pjesë tjetër e kësaj pajisje do të jetë dhe një kamer e pasme me 5MP, të përparmen me 2MP, baterinë me 1,850 mAh dhe Android 4.4 KitKat. Telefoni pritet të vijë në variantet me LTE dhe LTE me dy vende karte SIM.

Akoma nuk dihet se kur telefoni do të jetë gati të dalë në treg.