SHPËRNDAJE

Samsung, lideri global i telefonave të mençur mobil pritet ta lançojë linjën më të re të telefonave.
Sipas burimeve të Samsung modeli i ri i telefonit i koduar me shifrën SM-G430 është konfirmuar dhe madhësia e ekranit të këtij modeli do të jetë me 5.5 inç.

Samsung

Karakteristikat e tjera të modelit të ri të telefonit të Samsung, thuhet se ai do të ofrojë ekranin me 5.5 inç dhe rezolucion prej 1080 x 1920 pikselëve, Android 4.4.4 KitKat, si dhe procesorin 2.5GHz quad-core Qualcomm Snapdragon 801.