SHPËRNDAJE

Me sa duket, Samsung do ta nisë prej fillimit me modelin e saj të ri Galaxy S6. SamMobile pohon se prodhuesi korean është në fazën e hershme të zhvillimit të modelit të saj të ri të telefonit, të cilin brenda kompanisë e ka koduar me emrin Project Zero.

Duke cituar burime brenda kompanisë, SamMobile thotë se telefoni i ri i Samsung do të vijë me ekranin në QHD, kamerën e pasme me 16 apo 20 MP, atë të përparmen me 5MP, 64-bit CPU dhe jo vetëm kaq, natyrisht.

Galaxy S6 thuhet se do ta përfshijë edhe procesorin 64-bit Exynos 7420 SoC, të cilin Samsung e lansoi muajin e kaluar, dhe i cili ofron mbështetje për rrjetin e shpejtë mobil, LTE.

Memoria e brendshme e telefonit thuhet se do të jetë në versionet me 32/64 dhe 128 GB. Megjithatë, është ende herët të dihet nëse këto karakteristika do të jenë në Galaxy S6.

Mirëpo, pyetja jonë për ju Telegrafistë është: çfarë do të donit që Samsung të ofronte në modelin e saj më të ri të telefonit, Samsung Galaxy S6?