SHPËRNDAJE

Sulmuesi i Barcelonës, Alexis Sanchez ka thënë se është i kënaqur me ndeshjen e derbit madrilen ndërmjet Atletico dhe Real.

“Rezultati nga derbi madrilen na përshtatet, mirëpo me rëndësi është që ne kemi kryer punën mirë kundër Almeria. Kemi fituar tre pikë dhe kemi zvogluar dallimin në raport me Realin. Duhet sa më parë të kthehemi në vendin e parë në tabelë” ka thënë Sanchez.

Kiliani ka luajtur 38 ndeshje këtë sezonë dhe ka shenuar 18 gola në të gjitha kompeticionet.