SHPËRNDAJE

Ibrahimovic-114

Peter Schmeichel, ish portieri i Manchester Unitedit, ka thënë se sulmuesi i Paris Saint-Germain, Zlatan Ibrahimovic është ideal për skuadrën e Louis Van Gaalit
Ylli i Paris Saint-Germain, Zlatan Ibrahimovic është futbollist ideal për Manchester Unitedin. Kështu mendon ish portieri i kësaj skuadre, Peter Schmeichel

“Mendoj se Manchester United është klub ideal për Ibrahimovicin, dhe ai për ta. Me të do të kishin një dimension më shumë”, deklaroi Schmeichel për të L’Equipe.