SHPËRNDAJE

schwein
Juventus dhe Bastian Schweinsteiger kanë arritur marrëveshje për dy edicionet e ardhshme, ku gjermani do të përfitojë nga 4 milionë euro në sezon.

Calciomercato shkruan se shumë shpejtë do të bëhet zyrtarizimi, menjëherë sapo të arrihet akordi me Manchester Unitedin.

Kujtojmë se Schweinsteiger është lënë jashtë skuadrës së parë nga Mourinho, i cili nuk llogarit fare në shërbime e tij.