SHPËRNDAJE

ShkelzenGashi

Shkëlzen Gashi është përzgjedhur në 11-shen më të mirë të Super League për këtë edicion.
Sulmuesi kosovar, Shkëlzen Gashi, ka fituar një vend në formacionin më të mirë të viti në elitën e futbollit zviceran.

Reprezentuesi i Shqipërisë, i cili këtë sezon realizoi 21 gola, u zgjodh në 11-shen më të mirë nga tabloidi zviceran Blick.

Formacioni

Tomas Vaclik, Moussa Konate, Milan Vilotic, Fulvio Sulmoni, Renato Steffen, Caio, Guillaume Hoarau, Marek Suchy, Jakob Jantscher, Markus Neumayr dhe Shkëlzen Gashi.