SHPËRNDAJE

Adriana Lima dhe Metin Hara kanë njoftuar javë më parë se i kanë dhënë fund marrëdhënies së tyre. Romanca e modeles braziliane, ka qenë prej kohësh në agjendën e revistave botërore, vazhdon të paraqesë pretendime të reja për partneritetin me shkrimtarin turk. U shkruan shumë artikuj për një vit e gjysmë rreth Haras dhe Limas, por në dhjetor, bukuroshja kishte hequr dot së ndjekuri në rrjetet sociale të poetit turk.

Revista amerikane, “People” sot i ka kushtuar një shkrim lidhjes së tyre duke zbardhur disa detaje të pathëna deri më tani në mediat e huaja. Sipas mediumit, shkaktari i ndarjes ishte turku që thuhet se ka keqpërdorur lidhjen e tyre për famë dhe se kjo i ka penguar tejet shumë Adrianës, e cila dëshironte një lidhje normale dhe pa bujë të madhe  Adriana Lima i jep fund lidhjes me shkrimtarin turk, Metin Hara Ndryshe, Hara vazhdon të jetoj në shtetin turk gjersa Adriana po bën karrierë në SHBA.