SHPËRNDAJE

Shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve do të hidhet këtë të premte nga ora 13:00, kurse ai i Europa League nga ora 12:00.
Roma, Liverpool, Bayern Munich dhe Real Madrid – këto janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve për edicionin 2017/18.
Katër skuadrat në fjalë do të mësojnë kundërshtarët të premten nga ora 13:00 dhe për dallim nga shortet e kaluara, nga ora 12:00 do të jetë ai i Europa League (Salzburg, Marseille, Atlético & Arsenal).

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen me 24/25 Prill & 1/2 Maj ato të kthimit, kurse finalja të shtunën me 26 Maj, në stadiumin Olimpik, në Kiev.