SHPËRNDAJE

FACup

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet FA Cup.

Skuadra e Arsenalit që eliminoi eliminoi Manchester Unitedin, do të takohet në gjysmëfinale me fituesin e takimit Bradford City dhe Reading.

Ndërkaq, fituesi i takimit mes Liverpoolit dhe Blackburnit do të takohet me Aston Villan.

Ndeshjet gjysmëfinale do të luhen në stadiumin Wembley, më 18 dhe 19 prill.